DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Výuka alikvotního zpěvu

VÝUKA ALIKVOTNÍHO ZPĚVU

 

Seminář  alikvotního zpěvu

 

ALIKVOTNÍ   ZVUČENÍ

s

Michalem Chýlkem

 

 

Alikvotní tóny jsou přirozenou řadou harmonických tónů, obsaženou v každém zvuku. Tyto tóny jsme zapomněli slyšet, zpívat a používat v důsledku odtržení od přírody, omezením a podmíněním moderní hudby a sociálně-výchovným systémem dnešní společnosti.

Celý vesmír je jedna Velká symfonie Života a je potřeba znovu zapojit tyto zapomenuté frekvence a sladit se tak harmonickým způsobem s písní života. Tento proces je pro náš mozek, tělo a duši velmi léčivý.

Dochází k žádoucím transformačním změnám osobnosti a překalibrování  našeho vnímání. Náš rozsah vnímání se tím velmi rozšíří a obohatí.

Mimo jiné dochází i k zlepšení hlasu a dechu. Dlouhodobou prací se zvukem skrze náš hlas dochází v našem organismu k uzdravování životních funkcí a orgánů, díky zharmonizování vibračních frekvencí. Těchto principů využívá i muzikoterapie.

 

Cílem je započít proces naslouchání a učení se zpívat alikvotní tóny. Je to o poslouchání se a objevování souvislostí v hlase , zvuku a vesmíru. Radost ze sebeosvobození hlasem. Hlubší kontakt s vlastním tělem a hlasem. Meditace.

 

Proces zrání nejde urychlit, ale zpravidla se každému po skončení krátkého semináře podaří slyšet a hlavně zazpívat aspoň jeden alikvotní tón. Existuje celá řada těchto alikvotních tónů a postupem času se každý může naučit je dokonale zpívat a intonovat. Výsledek práce je vždy přímo úměrný vložené snaze.

 

 

Na semináři se dozvíte, naučíte a prožijete:

 

 

Trocha teorie z obsahu:

 Historie a současnost alikv.zpěvu, co je to alikv.tón, jak vypadá alikv. řada,Zvuk a vesmír, anatomie a struktura zvuku, léčení zvukem, zákl.techniky alikv. zpěvu – Ng, Bird, Kargyra, Khomei  i jejich poslechové ukázky.

 

Trocha praxe:

Zkoušíme zpívat všichni i každý sám, objevování a osvobození vlastního hlasu, cvičení dechu, relaxace a rezonance hlasu, hlasová cvičení, nácvik zpěvu zákl. technik alikv. zpěvu a triky, přesná modulace a intonace alikvotní řady, společné léčivé  zpívání manter a samohlásek.

 

Poslechová část:

Audio ukázky alikv. zpěvu asijských a evropských interpretů a lektorů a alikv.souborů ( M.Vetter, Hosso,  D.Hykes, Ch.Amrhein, C.Gayatri a další )


 

Doba trvání  -  První úvodní, hluboký a intenzivní workshop :

ALIKVOTNÍ ZVUČENÍ -  je cca. 3 hod.

 

Cena semináře  Alikvotní Zvučení   -  500 Kč

 

 

 Počet účastníků -      Je omezen prostorem a optimální počet  i pro                      

samostatná cvičení je  10 - 15 lidí.

Min. však 4 a max. 25 – 30 lidí.


 

Pravidelný kroužek - Zpěvozvučení

 

 Dále následuje možnost  volného pokračování workshopu, jako otevřená skupina, zpěvový kroužek zájemců kde se budem dál procvičovat a zdokonalovat v alikvotním zpěvu ale také v dalších způsobech meditačního, intuitivně - šamanského,  spontánního a mantrického zpěvu a hlasoterapie-sebeléčení pomocí spec.hlasových cvičení.

Záměrem je  směřovat vývoj kroužku zpěvozvučení,  jednak k postupnému a pravidelnému seberozvoji skrze hlas a hlavně k radosti s úžasných  léčivých darů zvuku a zpěvu.

 

 

 

Přijďte se  uvolnit a osvobodit svým hlasem a  radovat se z vlastní písně srdce a společného souzvuku! Těším se na Vás!

Michal Chýlek


 

Michal Chýlek,  1979

 

Alikvotním zpěvem se zabývá od roku 2000, od roku 2004 se učil v mnoha výukových seminářích předních odborných lektorů alikv. zpěvu ( W.Saus, C.M.Gayatri, L.Berger, Ch.Amrhein, D.Hykes, Hosso a další)

Od roku 2006 působí s přáteli v spoluzakládající skupině alikv. zpěvu ZA HRANICEMI TICHA.

V roce 2009 absolvoval školu alikvotního zpěvu MONOCHORD v Praze.