DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Alikvotní zpěv

ALIKVOTNÍ ZPĚV

 

Alikvotní zpěv je meditativní disciplína, jako gregoriánská chorál nebo indický zpěv. Je založen na zesílených harmonických, alikvotních tónech, díky nimž může zpěvák zpívat 2-3 tóny najednou. Tedy např. může sám zpívat celý akord nebo melodii, tím že zvýrazní a rozrezonuje svrchní harmonické (alikvotní ) tóny, nad tónem základním.

 

Tyto tóny jsou univerzální a vyskytují se ve veškeré hudbě a zvucích.

 

Jsou v nich obsaženy tak, jako barevné spektrum v bílém světle – stejně tak jako různé barvy spektra dávají dohromady světlo, tak tyto čisté harmonické tóny dohromady tvoří zvuk, který naše ucho vnímá jako tón.Různé poměry těchto alikv.tónů + rezonanční prostor, ať už u hudebního nástroje nebo hlasu, ovlivňují to, co vnímáme a slyšíme jako barvu zvuku.

 

Alikvotní tóny tak můžeme chápat jako spektrum esencí vibrace rozloženého tónu.

 

Alikvotní tóny jsou přirozenou řadou harmonických tónů, obsaženou v každém zvuku. Tyto tóny jsme zapomněli slyšet, zpívat a používat v důsledku odtržení od přírody, omezením a podmíněním moderní hudby a sociálně-výchovným systémem dnešní společnosti.

 

Celý vesmír je jedna Velká symfonie Života a je potřeba znovu zapojit tyto zapomenuté frekvence a sladit se tak harmonickým způsobem s písní života. Tento proces je pro náš mozek, tělo a duši velmi léčivý.

 

 

Tajemství zvuku

 

Zvuk a světlo jsou dvě složky, z nichž se skládá  na nejjemnější sub-atomární úrovni, realita nejblíže zdroji prvotního stvořitele. Na úrovni sub-fotonového světla jsou utkány z  ze světelných vláken všechny živé formy a vše prostupuje univerzální vibrace zvuku tónu rovnosti prvotního stvořitele. Tón rovnosti svou vibrací jednoty sjednocuje individuálná vibrace jednotlivců do celku symfonie života. Se stvořitelem komunikujem skrze náš nejvyvinutější smysl - sluch. 

 

 

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...